Smrtijedky Tajuplné stránky

Všichni smrtijedi srdečně zváni! Pro kontrolu předložte Znamení zla

Magická videa z kouzelnického světa

All The Things He Said - Severus/Hermione

Nevím co říct, snad jen, že ta hudba je epochální :D

Almost Unreal

Nádherné video, jedno z nejlepších, co jsem kdy viděla! ♥

Bellatrix

Video o mé oblíbené smrtijedce ...

Far Away (Severus/Lily)

Tohle video miluju! Severus/Lilly

Grey Lady and Bloody Baron

Příběh nešťastné lásky ...

Lord Voldemort Story: Reise Reise

Skvělé video, jedno z nejlepších, co jsem kdy viděla - a ta hudba... Koukněte na to!

Malchik Gay (Fred/Hermione/George)

Video o AU světě, kde jsou Fred, George a Hermiona nejlepší kamarádi...

Missing: Andromeda Black

Příběh Andromedy Blackové/Tonksové ...

Severus Snape - Womanizer

Video o trošku Mary-Sueovském vnímání Snapea :) Ale je super!

Voldemort & DeathEaters - Make It Rain

Konečně dobré video o Smrtijedech! Doufám, že se vám bude líbit :)

DEATH-EATERS

Smrtijed (v originále Death Eater) je v sérii knih o Harry Potterovi stoupenec Lorda Voldemorta. Smrtijedi tvoří Voldemortův nejužší kruh, někteří ho sice zradili, ale rozhodl se jim znovu poskytnout svou důvěru. Pomáhají Voldemortovi ovládnout kouzelnický svět. Smrtijedi bojují proti ministerstvu kouzel a proti Fénixově řádu, své protivníky zastrašují především kletbami, které se neodpouštějí, což jsou kletby Imperius, kdy postižený nemá vlastní vůli a zcela se podřizuje vůli postižitele, Cruciatus, kdy postižený trpí nevýslovnou mučící bolestí a kletba Avada kedavra, kterou smrtijedi vyvražďují celé kouzelnické rodiny a odpůrce. Při vymýšlení smrtijedů se autorka zjevně nechala inspirovat organizací Ku Klux Klan, která v 18. a 19. stol. ve Spojených státech podobně terorizovala část černošského obyvatelstva.

                                                                                                         Oficiální definice Wikipedie

Jinými slovy, smrtijedi jsou nemilosrdní, většinou všeho schopní, oddaní Pánu Zla a hlavně ZLÍ. Smrtijedi, to jsme my!

Na to tady přece všichni čekáme nebo ne? Videa o našich milovaných Smrtijedech ...
Antonin Dolohov má dlouhý bledý obličej. V šestém díle je zmíněno, že Dolohov je jedním z nejstarších smrtijedů, protože čekal na Voldemorta u Prasečí hlavy, když se šel ucházet k Brumbálovi o místo učitele obrany proti černé magie, tzn., že je mu asi 60 let. Dolohov je jedním z pěti smrtijedů, kteří se podíleli na vraždě Gideona a Fabiana Prewettových, bratrů Molly Weasleyové. Také byl jedním ze smrtijedů, kteří utekli spolu s Belatrix Lestrangeovou při masovém útěku z Azkabanu v roce 1996. Účastnil se bitvy na ministerstvu kouzel na konci pátého dílu. Byl znovu uvězněn v Azkabanu, ale na v sedmém díle opět utekl. Spolu s Gibbonem napadl Harryho, Rona a Hermionu na Tottenham Court Road. Hermiona mu změnila paměť, byl pak potrestán Voldemortem. V závěrečné bitvě o Bradavice zabije Lupina a nakonec je poražen profesorem Kratiknotem.
Augustus Rookwood byl špionem na Ministerstvu kouzel – pracoval na Odboru záhad a měl své agenty po celém ministerstvu (např. se přátelil s otcem Ludo Pytlouna a potom od něj získával informace). Karkaroff ho jmenoval při svém procesu, Rookwood byl zatčen a poslán do Azkabanu. Utekl při hromadném útěku v lednu 1996. Bojoval v bitvě v Odboru záhad. V knize je popisován jako poďobaný a zhrbený muž.

Avery navštěvoval Bradavice spolu se Snapeem a byl jedním z „gangu Zmijozelských“. Byl prvním Smrtijedem, který na hřbitově v Malém Visánku prosil Voldemorta za odpuštění. Během procesů po Voldemortově pádu se totiž vyhnul Azkabanu, když tvrdil, že byl pod kletbou Imperius. Voldemort ho potrestal kletbou Cruciatus. Když se Pán Zla později od Rookwood dozvěděl, že Averyho informace o odboru záhad byly špatné, znovu ho potrestal. Avery se také účastnil bitvy na Odboru záhad. Pravděpodobně je příbuzný s Averym, který chodil do Bradavic spolu s Tomem Raddlem.
Bartemius Skrk ml. (1964 - 1995) je podle svých i Voldemortových slov jedním z nejvěrnějších služebníků lorda Voldemorta. Podílel se spolu s Lestrangeovými na mučení Franka a Alice Longbottomových. V roce 1981 byl zatčen a vězněn v Azkabanu, odkud ho jeho otec Barty Skrk st. na žádost své manželky propašoval z Azkabanu. Jeho otec ho držel pod kletbou Imperius, ale té se brzy začal mladý Barty vzpírat. Způsobil poprask na mistrovství světa ve famfrpálu, kdy vyčaroval hůlkou Harryho Pottera na obloze znamení zla. Pak získal pod kletbu Imperius pro změnu svého otce. Role se tak obrátily. Poté zajal bývalého bystrozora Alastora Modyho a pomocí mnoholičného lektvaru se v něj proměnil a učil v Bradavicích, kde toho roku zabil vlastního otce, který ho chtěl prozradit, protože i on se začal vzpírat kletbě Imperius. Právě on proměnil Pohár tří kouzelnických škol v přenášedlo, které Harryho a Cedrica přeneslo k Voldemortovi. Když se Harry vrátí ze hřbitova, kde povstal Voldemort, je odhalen, pomocí Snapeova veritaséra se ke všemu přizná a je políben mozkomorem, takže ztratil duši, tím pádem i všechny vzpomínky nebo pocit sama sebe.
Bellatrix Lestrangeová se narodila v roce 1951 do rodiny Cygnuse Blacka (1929 – 1979) a Druelly Rosier. Měla dvě mladší sestry – Andromedu a Narcissu. Má tmavé oči s „těžkými“ víčky, dlouhé, černé vlasy. V roce 1962 nebo také 1963 (záleží v jakém měsíci se narodila) nastoupila do Bradavic, do Zmijozelu stejně jako většina Blackových. Byla provdána za Rodolphuse Lestrange. Je známa jako nejvěrnější stoupenec lorda Voldemorta, patří do nejbližšího kruhu jeho Smrtijedů. V době první války jí Voldemort dokonce svěřil jeden z jeho viteálů – pohár Helgy z Mrzimoru. Po Voldemortově pádu v roce 1981 se společně se třemi dalšími Smrtijedy podílela na mučení Franka a Alice Longbottomových. Za to byla také odsouzena na doživotí do Azkabanu. Osvobodila se až hromadným útěkem z Azkabanu v roce 1995. Účastnila se bitvy na Odboru záhad, kde zabila svého bratrance – Siriuse Blacka - kletbou Avada Kedavra. Při závěrečné bitvě v Bradavicích byla zabita Molly Weasleyovou.
Evan Rosier byl zabit v roce 1980/1, chvíli před Karkarovovým zatčením. Při zatýkání „si vzal s sebou“ kus nosu Pošuka Moodyho. Bradavice navštěvoval ve stejné době jako Snape, byl jedním z „gangu Zmijozelských“.
Fenrir Šedohřbet je vlkodlak, kterým všichni kouzelníci opovrhují. Rád napadá již malé děti, aby je tak zavčas dostal od rodičů a vychovával je v nenávisti vůči kouzelníkům. Jeho snem je vytvořit armádu vlkodlaků, která by se postavila kouzelníkům. Pokousal také Remuse Lupina a Billa Weasleyho. Nenapadá lidi pouze ve vlkodlačí podobě, ale už i v normální podobě. V sedmém díle chytí hlavní trojici a dovede ji do sídla Malfoyových, odkud pak utečou. Účastní se závěrečné bitvy o Bradavice, kdy je nejdříve zneškodněn profesorkou Trelawneyovou, když po něm hodí křišťálovou kouli, a pak Ronem a Nevillem.
Igor Karkarov je bývalý smrtijed, který se poprvé objevil ve čtvrtém díle, kdy přijel spolu s Kruvalem, kde dělal ředitele, do Bradavic na turnaj tří kouzelnických škol. Jako ředitel jedné ze škol seděl také v porotě turnaje, ve které silně stranil svému šampionovi - Viktoru Krumovi. O tom, že byl smrtijed se dozvídáme od Siriuse Blacka, chytil ho Pošuk Moody ještě jako bystrozor po šestiměsíčním pronásledování. V myslánce Harry viděl jeho soud, kde jmenoval další smrtijedy, aby se zachránil. Kvůli tomu se znelíbil ostatním. Celý rok, co byl v Bradavicích se také snažil mluvit se Snapem, také bývalým smrtijedem, o sílícím znamení zla na levém předloktí. Po turnaji tří kouzelnických škol utekl, protože se bál, že ho lord Voldemort zabije nebo umučí za to, že prozradil spoustu smrtijedů, aby se vyhnul vězení. Nakonec byl skutečně zabit někde v chatrči na severu.
Lucius Malfoy se narodil v roce 1954, je ženatý s Narcissou Blackovou. Jeho švagrová je Bellatrix Lestrangeová. Má jednoho syna – Draca Malfoye. Lucius byl jedním z nejvěrnějších Voldemortových stoupenců, ale po jeho pádu tvrdil, že byl pod kletbou Imperius a díky tomu se vyhnul Azkabanu a obnovil své postavení v kouzelnickém světě. Úzce spolupracoval s Ministerstvem kouzel a v době Dracova studia v Bradavicích členem rodičovské rady. Byl to právě on, kdo chtěl Brumbála zbavit místa ředitele Bradavic. Po Voldemortově návratu byl jeden z prvních Smrtijedů, kteří se vrátili. Účastnil se bitvy na Ministerstvu i v Bradavicích. Lucius má šedé oči a světlé vlasy.
1  
2  
 
Mudlové, motáci a podobná havěti: kliďte se!!!